Hotel Vandia - Timişoara
45.768314, 21.266921Descriere
Situat la aproape 25 de minute de mers pe jos de Zoo Timişoara, Hotel Vandia Timişoara de 3 stele, oferă o sală de conferințe și un spațiu pentru conferințe cu o gamă largă de servicii pentru oaspeții de afaceri. De asemenea, oaspeții care călătoresc cu mașina pot folosi locuri de parcare la fața locului.
Locație
Parcul 'Regina Maria' din Timișoara și Bastionul Theresia se află la aproximativ 2.7 km distanță și, respectiv, la 3.2 km de hotelul fermecător. Printre atracțiile istorice se numără Castelul Huniade, aflată la 3.8 km de Vandia din Timişoara. Printre distracțiile din zonă se numără Teatrul German de Stat, aflat la aproximativ 10 minute cu mașina de hotelul.
Stația de autobuz Arena Aquasport este situat lângă Hotel Vandia, la 200 de metri distanță.
Camere
Unele dintre camerele cu aer condiţionat au un șemineu, precum și opțiuni pentru a vă pregăti mesele pe cont propriu, precum minibar. Printre opțiunile de divertisment din cameră se numără internet de mare viteză și TV cu ecran plat cu canale prin satelit, iar anumite facilități de confort, precum masă de călcat, facilități de călcat și controlul climei, sunt de asemenea disponibile. Dotate cu facilități precum un uscător de păr și prosoape de baie, băile includ, de asemenea, o toaletă separată și un duș.
Timp liber și Afaceri
De asemenea, călătorii de afaceri și de agrement pot folosi un aparat de fotocopiere și un birou.
Camere și disponibilitate
-
Max:2 persoane
-
Opțiuni pentru paturi:1 Pat king-size1 Pat dublu
-
Duş
-
Încălzire
Informații esențiale despre Hotel Vandia
| 💵 Cel mai mic pret pe cameară | 170 RON |
| 📏 Distanța până la centru | 3.1 km |
| 🗺️ Evaluarea locației | 6.8 |
| ✈️ Distanța până la aeroport | 7.6 km |
| 🧳 Cel mai apropiat aeroport | Aeroportul International Timisoara - Traian Vuia, TSR |
Locație
- Puncte de reper
- În apropiere
- Restaurante
- Hoteluri în apropiere
Recenzii despre Hotel Vandia
-
missinga scris o recenzie în data de 10 Nov.mic dejun
Micul dejun diversificat și gustos.
-
missinga scris o recenzie în data de 03 Nov.camera spatioasadistanta mare de centru
Hotelul are o atmosferă foarte plăcută, iar camerele sunt spaţioase şi foarte îngrijite. Micul dejun a fost diversificat, cu multe opţiuni gustoase. De asemenea, este convenabil, la doar 8 km de aeroport și aproape de un tramvai care duce către centrul orașului.
Distanţa faţă de centrul oraşului poate fi incomodă pentru cei care doresc să exploreze.
-
missinga scris o recenzie în data de 07 Oct.cameră maremic dejun gustos
Am stat două nopți și am fost impresionat de camera mare și confortabilă. Micul dejun a fost bogat și gustos, cu multe opțiuni. Apreciez cum personalul a adus cafea și apă rece la sosire, a fost un gest foarte plăcut!
-
missinga scris o recenzie în data de 27 Sept.personal prietenos
Recomandat pentru cei care caută relaxare
Am ajuns spre miezul nopții și doamna de la recepție ne-a întâmpinat cu o cafea și apă rece, a fost incredibil de prietenoasă. Camera era foarte spațioasă și impecabilă, iar după o lungă călătorie, am apreciat atmosfera liniștită.
Nu a fost tocmai ieftin, dar a fost acceptabil având în vedere serviciile oferite.
-
missinga scris o recenzie în data de 12 Sept.atmosferă liniștitătransport limitatwi-fi instabil
curte amenajată frumos, parcare proprie, atmosferă liniștită.
locația este destul de departe de centru, cu doar un singur mijloc de transport în comun! wi-fi-ul a fost destul de instabil, mai ales la etajele superioare, astfel că am avut dificultăți în a lucra online.
-
missinga scris o recenzie în data de 11 Iun.mic dejun gustosatmosferă liniștităcamere spațioaselocație departe
O experiență super relaxantă
Am stat o noapte și a fost liniste totală. Camera mega spațioasă, exact ce-mi trebuia. Mic dejun foarte diversificat, am mâncat cam tot ce s-a putut. Doamna de la recepție a fost super prietenoasă și comunicativă, m-a ajutat cu tot ce am avut nevoie. Doar că, deși e comfy, e un pic cam departe de centru.
-
missinga scris o recenzie în data de 26 Maicameră spațioasămic dejun diversificatpersonal sociabilventilator nefuncțional
am stat o noapte la vandia și a fost minunat. camera a fost foarte spațioasă, iar micul dejun a fost diversificat și gustos. personalul a fost de sociabil și m-a ajutat cu tot ce am avut nevoie.
ventilatorul din baie nu funcționa.
-
missinga scris o recenzie în data de 24 Maiapsa proastă
A fost o potrivire puternică pentru o escală de weekend în Timişoara cu valoare fantastică. Am apreciat că am avut apă și cafea la sosire, ceea ce a fost foarte plăcut după o călătorie lungă. E bine să știți că există un parc frumos în apropiere pentru plimbări relaxante.
-
missinga scris o recenzie în data de 30 Apr.mic dejun decenthotel liniștitmucegai în baieventilator nefuncționalmocheta murdară
Baia avea mucegai și un miros neplăcut, iar ventilatorul era nefuncțional. Aerul condiționat arăta foarte rău și nu l-am folosit. Mocheta era murdară și pătata, iar pereții aveau un aspect neglijent. În schimb, hotelul era liniștit, iar micul dejun a fost decent. Este util pentru cei care ajung cu avionul, dar distanța față de centru poate fi o problemă.